Ayraç 80

ayrac_8080.Sayıda Ayraç’ı Selamlamak!

Dile kolay! Ayraç seksen sayıdır  dergilikteki raflarda yer alıyor. Ayraç Dergisi’nin 2009 Ağustos ayından 2016 Haziran ayına kadar geçen zaman zarfında sekseninci sayısını yayınlamaının mutluluğunu yaşıyoruz.

Uzun soluklu bir yürüşün ulaştığı bu noktayı görmek gerçekten çok önemli. Ülkemizde bir çok dergi  heyacanla yayımlanmaya başlandıktan belli bir zaman sonra maalesef  genellikle maddi sorunlar nedeniyle kapanmak durumunda kalıyor ve tozlu raflar arasında kaybolmaya yüz tutan diğerlerinin arasına karışarak unutulup yok olmaya mahkum bırakılıyor. Umarız Ayraç’ın yüzüncü sayısında daha kapsamlı etkinliklerle okuyucularımızla birlikte oluruz.

Geçtiğimiz ay Sirkeci Garı’nda 7.Uluslararası Dergi Fuarında, Türkiye Dergiler Birliği tarafından  Ayraç Dergisi -en iyi kitap dergisi- ödülüne layık görüldü.  Düzenlenen törende Ayraç Editörü Ömer Faruk K.’ya  Kültür Bakanı Nabi Avcı tarafından  ödül takdim edildi.

  1. Sayıda  değerli eleştirmen yazar Feridun Andaç ile Zeynep Delav’ın yaptığı söyleşiyi kaçırmayın diyoruz. Yine bir çok kitabın  birbirinden güzel tahlil ve eleştiri yazıları ile Ayraç bu sayıda da okuyucalarını şaşırtmaya devam ediyor. Ayraç’ın  Kurucu Yayın Yönetmeni Şahin Torun’un kaleme aldığı yazıda seksen sayılık serüvenin nasıl başlayıp bu zamanlara geldiğini ayrıntılarıyla inceleyebilirsiniz.  

Önümüzdeki ay tekrar buluşmak dileğiyle.

İyi Okumalar

Admin

Admin

Please go to profile.php to write an introduction yourself!

Leave a Comment