Ayraç 84

Güz Sancısı: Eylül Sonu

Türkiye’nin en eski kitap dergilerinden Ayraç; 84. sayısı ile okurları ile buluştu. Derginin Ekim sayısı da yine dopdolu: Editör Ömer Faruk K. “Güz Sancısı: Eylül Sonu” başlıklı yazısıyla hüznün iklimi Sonbaharı selamlıyor. “İşte böyle Eylül sonu… Yaklaşmakta olan kışı, tekrar tekrar, zevkle okuyacağım, okumaktan hiç usanmayacağım kitaplarım ve birkaç parça eşyam ile daha hafif, daha hür karşılamaya hazırdım.”

ayrac-84

Kadir Pektezel’in “Belirlenmişliğin Yazgısından, Aklın Hakkına”, Asuman Demir’in “Edebiyat, Hastalık ve Toplum Üçgeni”, F.Gökhan Özcan’ın “Açık Yaraları Kapamak: Yöntem Olarak Psikosoybilim”, Bahar Uysal’ın “Kim Daha Yakın Gökkuşağına?” başlıklı yazıları bu sayının dikkat çekenleri… Yunus Özdemir “Yedi Uyurlar: Ashab-ı Kehf’i”, Sedat Palut ise Antik Yunan’da çok tanrılı din anlayışının kökenlerini yazdı.

 

Okurlar ise Ayraç’ta bu sayı iki güzel söyleşi okuyacaklar: Meltem Dağcı, yazar Berna Durmaz ile ‘rüzgarın esip kavurduğu yere benzeyen’ öyküler üzerine konuştu. “Zignata Geçidi” kitabından sonra İlk öykü kitabı “Ucubeler” ile edebiyat dünyasına kaldığı yerden yeniden merhaba diyen Nuray Türk; kitabı ve yazarlığı hakkındaki sorularımızı yanıtladı.

Keyifli Okumalar

Admin

Admin

Please go to profile.php to write an introduction yourself!

Leave a Comment